Severní pláže ostrova Phuket

Projeďte si klidnější část ostrova

Pláž Surin; Zdroj:thesurin­phuket.com

Ostrov Phuket patří mezi časté cíle turistů. Má i výborné přímé spojení z Evropy a je spojen s pevninou mostem. Tím pádem se dostanete bez nutnosti letecké přepravy na poloostrov Khao Lak, do vnitrozemí a k ostrůvkům v Andamanském moři. I když mnozí budou namítat, že je tu rušno, tak na severu ostrova najdete i pláže plné klidu.

Layan Beach

má dvě části, jižní část je v podstatě severní konec Bang Tao Beach. Pár hotelů, prázdné pláže, jedna restaurace.

Ostrov Phuket; Zdroj: oceanicdivecen­ter.com

Kousek dál na sever pláže Lyan je malebný ostrůvek Koh Kala, který je spojen s pevninou písečnou mělčinou. Tady vás bude bavit letovisko Anantar Layan Resort. Při odlivu se dá dojít pěšký na protější ostrov, je to velmi pěkné nedotčené místo.

Pláž Layan; Zdroj:phuket.com

Surin beach

ne příliš velká pláž, což bylo také důvodem, proč bary začali stavět stánky až na pláži. Stavby byly nepovolené a odstraněny, což u nás se k tak razantním krokům nikdo moc nemá. Děje se to i na jiných plážích, takže bude příjemné trávit dovolenou na klidných a prostorných plážích bez křiku hudby z plážových barů. Je zde spoustu hotelů k ubytování a pokud nebudete preferovat toto místo, dostanete se sem pohodlně i z Kamala Beach nebo Patong beach.

Dovolenou si vyberte online

Pláž Surin; Zdroj:thesurin­phuket.com

Kamala beach

je trochu mimo hlavní silnici a tak nabízí klidné pláže s několika malými restauracemi. Severní část je velmi tichá a velká část pozemku za pláží zabírá muslimský hřbitov. Pár chatrčí s nápoji tu najdete, ale není zde ani záměrem stavět nové budovy. V jižní části je postaven chrám a ke koupání to tu nedoporučuji. Pár kanálů tu vypouští špínu do moře. Kousek od chrámu potkáte na moři rybáře s typickými dvouocasými loděmi. Hlavní ulice Kamala beach je úzká cesta lemovaná malými restauracemi a hotely (500 metrů od pláže). Žádný hluk dopravy, žádné vodní lyže a jen drink na pláži a masáž. Na Patong beach je to jen 15 minut jízdy.

Pláž Kamala; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Mohlo by vás zajímat...

  • Patong beach buď milujete, nebo nenávidíte

    Ostrov Phuket je známý hlavně pláží Patong, která vás nenechá po celý den vydechnout. Přímo u nosu máte nepřeberné množství restaurací, barů a nočních podniků. Ale ostrov je to nádherný a má svá klidná místa. A výhodou je přímé spojení z Frankfurtu.
  • Kam se v Thajsku určitě podívat

    Asie je plná úsměvů a pokud k tomu přidáte moře a bílé pláže, je to neuvěřitelné vytrhnutí z rušného života u nás. Lidé jsou uctivý, nemluví nahlas a k ničemu vás nenutí.
  • Phuket s atmosférou Jamese Bonda

    Thajský ostrov Phuket nenabízí jen pláže a turistické atrakce. Stále více lidí touží po klidu a zažití něčeho jedinečného. I na tomto turistickém ostrově najdete bezpečnou divočinu.