Phuket s atmosférou Jamese Bonda

Co si nenechat na ostrově ujít

Pláž ostrova Koh Jum ; Zdroj: Lenka Trnková

Co s načatým večerem na ostrově Phuket? Než odcestujete, naplánujte si raději cestování po ostrově a mimo něj dopředu. Phuket je turistickou destinací a některé z atrakcí jsou velmi turistické, jako je Phuket Fantasea nebo Lady Boy Cabaret. Ale turisté stále více chtějí autentická místa bez organizované zábavy. Ostrov je to velký a najdete zde místa, která se vám budou líbit a budete je milovat. Někdo si oblíbí třeba severní pláže ostrova.

Určitě to není místo, kde jsou fantastické vodopády v džungli, někteří průvodci rádi zveličují. Nicméně pár vodopádů tu je a jsou to místa pro cvičení a nadýchání se čerstvého vzduchu. Turistické cesty a túry tu taky moc nehledejte, je jich tu málo. Co vás osloví budou cesty ve starém Phuket town a do kopce se vydáte k obrovské soše Budhy (45 metrů vysoké) v jižní části ostrova.

Naplánovat se dají zajímavé výlet za nejvyššími body Phuketu – Kata/Karon View Point, Rang Hill, Cape Phromthep.

Cesta do kopců; Zdroj: Lenka Trnková

Chrámů je v celém Thajsku mnoho a není tomu jinak i na Phuketu. Navštivte například Chalong Temple, Wat Phra Tong, Karon Temple.

Lodní výlety se pořádají na ostrovy Koh Kaewe Yai, Koh Yao Noi, Koh Rang Yai.

Krev vám rozproudí trakking na slonech nebo jízda na kajaku. Pro děti bude zážitkem zábava v Jungle Water Parku (tobogány, skluzavky), při návštěvě botanické zahrady a nebo v novém ptačím parku (kdo by nechtěl fotku s tukanem na ruce).
V národních parcích si užijete klidné hodiny a možná i dny, pokud se rozhodnete ubytovat v některém jednoduchém bungalovu na vodě. Například Khao Sok National Park nabízí plavbu po řece na lodích, je to něco jiného, zajímavého, než ležet na pláži.

Trochu občerstvení; Zdroj: Lenka Trnková

Nejoblíbenější výlety

Phang Nga

provincie na severu ostrova, národní park plný vápencových útesů nad mořem. Prohlídka filmových scén na James Bond Islandu, města na dřevěných kůlech Koh Panyee, kde je většinou naplánován oběd. Odpoledne budou tyto místa v hlavní sezóně dost přeplněná, tak zvažte čas, kdy se sem vypravit.

Cesta na James Bond Island; Zdroj: Lenka Trnková

Ostrov Phi Phi

Vstupenku na loď si kupte s předstihem, jsou přeplněné a i když jich od břehů Phuketu odjíždí často několik, cesta motorovým člunem trvá 45 minut. Ranní odjezd bude nejefektivnější, co se týče slunce a množství lidí. Překvapí vás tu vyšší ceny oproti Phuketu (nealko nápoje 30 bathů místo 15 ti na Phuketu), a pak bude chvíli trvat odmítnout mnoho nabídek jet s místními prodejci na výlet po ostrově. Dobrou volbou je tu zůstat přes noc, večer zmizí výletníci a bar na pláži bude příjemným ukončením dne na ostrově. Na ostrově jsou spíše dražší resorty než ubytování pro baťůžkáře. Pro potápěče ráj a ti bydlí většinou v – Bay View Resort 3*.

Ostrov Phi-phi ; Zdroj: Lenka Trnková

Mohlo by vás zajímat...

  • Severní pláže ostrova Phuket

    Ostrov Phuket patří mezi časté cíle turistů. Má i výborné přímé spojení z Evropy a je spojen s pevninou mostem. Na plážích jihu to doslova žije, ale zkuste pláže severní, kde budete na pláži relaxovat.
  • Patong beach buď milujete, nebo nenávidíte

    Ostrov Phuket je známý hlavně pláží Patong, která vás nenechá po celý den vydechnout. Přímo u nosu máte nepřeberné množství restaurací, barů a nočních podniků. Ale ostrov je to nádherný a má svá klidná místa. A výhodou je přímé spojení z Frankfurtu.
  • Khao Lak - na samotě u lesa

    Jak je možné, že není Khao Lak tak známý, když je nedaleko tak známého ostrova Phuket. Buďte tedy mezi pár vyvolenými, kteří si zde užijí pár dnů klidu.