Khao Lak - na samotě u lesa

Po tsunami už jen klid na pláži

Pláž poloostrova Khao Lak ; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Khao Lak je místo, kde strávíte tu nejklidnější dovolenou na světě. Široké pláže bez lidí vám nabídnou koupání na bílých plážích a nekonečné procházky. Hotely jsou postaveny u moře, na rozlehlých plochách. Jen otevřená recepce je jak celý váš byt.

Pokud jste se přijeli i bavit a ne zrovna trávit líbánky v objetí, i tak toto místo navštivte na pár dní. Místní hotely jsou zvyklí, že zde turisté pobudou dvě nebo tři noci a jedou dál. Hotel Sarojin je častým cílem párů a svateb. Není divu, je to tu tak nádherné, že vám toto místo zůstane navždy v srdci.

Většina hotelů je na pláži, spíše vyšší kategorie s výborným servisem. Stále platí, že Thajsko nabízí ubytování se snídaní. Proč? Národ to není bohatý a dát vydělat místním se tedy sluší. All inclusive služby si dopřejte v Dominikánské republice.

Pláže na Khao Laku ; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Poloostrov Khao Lak je spojen mostem s nejvíce známým ostrovem Thajska – Phuket, který také stojí za to navštívit. Takže cesta za zábavou může nastat kdykoliv a není potřeba letecké dopravy. Phuket i Khao Lak byly zasaženy významně vlnou tsunami, ale už pár let po katastrofě byly hotely zrekonstruovány a snad jen loď u tržnice Bang Niang je toho viditelným důkazem.

Co tu obdivovat, kromě koupání?

Vody zdejšího Andamanského moře patří k nejlepším místům vhodným pro potápění. K jedné z nejkrásnějších lokalit patří místní Similan ostrovy. Místo s nádhernými korálovými útesy plné ryb. Ostrovy jsou součástí rozsáhlé mořské rezervace a počet návštěvníků je omezen.
Další oblast výborná pro potápění jsou ostrovy Tachai a Kon Bon. Patří k národnímu parku Mu Ko Sicilan a potkat se zde můžete s největším rejnokem světa – mantou obrovskou.

Rejnok, Manta obrovská; Zdroj:

Asi hodinu vám bude trvat cesta do národního parku Sri Phang Nga, kde najdete džungli, řeky a vodopády. Vodopádů je zde několik, k největším patří vodopád Tam nang, pod nímž se můžete koupat a krmit ryby. Ve středu parku je levná restaurace.

Národní park Sri Phang Nga; Zdroj: www.katiliya.com

Vodopádů je v blízkosti plno. Dalším pěkným výletem je cesta k vodopádu Ton Prai, asi 30 kilometrů jižně od Khoa Laku. Z parkoviště k němu dojdete džunglí asi po 700 metrech.

Severním směrem od centra Khao Laku narazíte na malebné město Takua Pa, postaveno na přelomu 20 století.

Kam se v Thajsku určitě podívat

Město Takua Pa ; Zdroj: khaolaktourism.com

Mohlo by vás zajímat...

  • Kam v zimě za levnou exotikou?

    Cena letenky koupená s předstihem jde pod dvacet tisíc korun a ubytování do řádů stokorun za noc. O nutnosti se ohřát v exotické destinaci vás přesvědčí první sychravé dny podzimu.
  • Phuket s atmosférou Jamese Bonda

    Thajský ostrov Phuket nenabízí jen pláže a turistické atrakce. Stále více lidí touží po klidu a zažití něčeho jedinečného. I na tomto turistickém ostrově najdete bezpečnou divočinu.
  • Severní pláže ostrova Phuket

    Ostrov Phuket patří mezi časté cíle turistů. Má i výborné přímé spojení z Evropy a je spojen s pevninou mostem. Na plážích jihu to doslova žije, ale zkuste pláže severní, kde budete na pláži relaxovat.