Kam v zimě za levnou exotikou?

Přívětivá Asie nikdy nezklame

Thajsko ; Zdroj: ckmarcopolo.cz

Zima je dlouhá a nejvíce depresí a únavy na nás padá v únoru. Výměnou za chřipku je cestovní horečka a výběr exotických míst v únoru je velký. Nikde není období dešťů, takže vaše cesta může mířit do Karibiku i do Asie.

Nejlevnější variantou je v Asii budhistické Thajsko s mnoha kouzelnými ostrovy. Thajsko je levné, i když jsou hotely jen se snídaní.

Země nabízí různé kategorie hotelů od luxusu, až po chatky ve stylu hippies. Je tu bezpečno a bát se nemusíte ani stravování takzvaně na ulici, jídlo je přímo delikatesa. Nejlevněji vás vyjde ubytování na pevnině, v letovisku Pattaya a nejdráže na malých ostrůvcích, které jsou daleko od letiště Bangkok.

Pattaya je levná, ale velice rušná. Hotely zde rostou až do oblak a většinou jsou od pláže odděleny silnicí. Dejte přednost raději klidnějšímu ostrovu Kho Samui nebo poloostrovu Khao Lak s možností se dostat pohodlně na rušný ostrov Phuket.

Pláže Lamai, Kho Samui; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Stačí tedy koupit letenku do hlavního města Bagkoku, zde si pár dní udělat zastávku a naplánovat let na některý z ostrovů. Ceny vnitrostátních letů si prohlédněte hned po přistání v Thajsku, abyste věděli kam bude mířit vaše další cesta.

Zájezdy na charterových letech s českým delegátem jsou nabízeny po celou zimní sezónu s odletem z Prahy.

Srí Lanka – levnější Thajsko

Konkurenční destinací Thajska je určitě Srí Lanka (říká se, že dřív takhle Thajsko vypadalo). Není zde tolik turistů, letovisko Galle na jihu ostrova nabízí krásné koupání v oceánu a potápěčské centrum.
Do hlavního města Colomba létá z Prahy letecká společnost Emirates přes Dubaj, kde si můžete udělat stopover – přerušit zde cestu na noc nebo dvě, podívat se tak do další země při cestě a pokračovat dál. Cena zastavení stojí kolem 3000,– Kč na osobu v hotelu se snídaní.

Poznávací i pobytové zájezdy na Srí Lanku

Hotel Koggala beach, Galle; Zdroj: koggalabeachho­tel.com

Mohlo by vás zajímat...

  • Khao Lak - na samotě u lesa

    Jak je možné, že není Khao Lak tak známý, když je nedaleko tak známého ostrova Phuket. Buďte tedy mezi pár vyvolenými, kteří si zde užijí pár dnů klidu.
  • Kam se v Thajsku určitě podívat

    Asie je plná úsměvů a pokud k tomu přidáte moře a bílé pláže, je to neuvěřitelné vytrhnutí z rušného života u nás. Lidé jsou uctivý, nemluví nahlas a k ničemu vás nenutí.
  • Phuket s atmosférou Jamese Bonda

    Thajský ostrov Phuket nenabízí jen pláže a turistické atrakce. Stále více lidí touží po klidu a zažití něčeho jedinečného. I na tomto turistickém ostrově najdete bezpečnou divočinu.