Kam se v Thajsku určitě podívat

Cesta Bangkok-Ko Samui-Pattaya

Ostrov Ko Samui; Zdroj: veranstalterka­taloged.de

Pokud chcete za 9 dní v Thajsku rychle obkouknout prostředí a hotely, které by se dali nabídnout klientům, je to záhul, ale není to nesplnitelné. Let byl vybrán s leteckou společností Royal Jordanian s odletem z Vídně. Možnost se v Jordánsku zastavit a podívat se sem, byla lákavá. Ale cesta je dost únavná a dlouhá. Není nad přímý let.

Létá se přímo do Bangkoku a nebo na ostrov Phuket (to s jinou společností). Má cesta sem vedla v půlce července, takže na koukání po hotelech celkem dobrá doba, mimo hlavní sezónu, která je od listopadu do března. Evropané jsou u Středozemního moře a tak jsme tu potkávali hlavně Australany.

Letadlo Royal Jordanian; Zdroj: planes.cz

Přílet do Bangkoku proběhl bez chybičky, letadlo do Ammánu bylo krásné, to co pokračovalo do Bangkoku už mělo o něco nižší úroveň. Stále to byla společnost Royal Jordanian. Odtud pokračoval hned odlet na ostrov Ko Samui a myslím, že po Kao Laku druhý nejkrásnější bod výletu. Vnitrostátní let byl provozován společností, která také vlastní letiště na Ko Samui a bylo vidět, že peníze tu jsou. Letenka je sem i o něco dražší než na jiné místa v Thajsku. Je to dáno i tím, že zde není konkurence, tuto linku provozuje jen majitel letiště.

Pláž u hotelu Rumana, Ko Samui; Zdroj: veranstalterka­taloged.de

Ubytování jsem měli na tři dny zajištěno v hotelu Chaweng beach 4*. Nádherný hotel na pláži a pokud v té kráse mohu něco vytknout, tak mám raději světlejší interiér pokoje, zde bylo tmavé dřevo. V Thajsku si potrpí na design a třeba koupelny mě vždycky na hotelu uchvátily. Vana v zemi, koupelna s prosklenou zdí s pohledem na soukromou zahradu nebo venkovní sprcha.

Bohužel v této době je na této straně ostrova odliv a moře je od pláže hodně daleko, je v něm i takový jako útes po celé délce a nebylo se možné zde koupat. Příliv byl na druhé straně a na vzdálenější pláži Lamai, kam jsme jeli autem bylo moře ukázkové a pláže bílé.

Pláž letoviska Chaweng; Zdroj: veranstalterka­taloged.de

Lamai beach je také klidnější. V Chawengu jsme šli večer z hotelu hned do víru zábavy, nákupů a italské restaurace. Jediný hotel, který se mi moc nelíbil a teče zde i potok, je hotel Laguna Samui Resort. Ale byl levný. Pokud jste spíš na to se vyspat a pokračovat dál a nebo oceníte hlavně nádhernou pláž. Vedle stojící hotel Pavilon Samui Boutique resort to je už jiné kafe. U moře jsou v jedné části balvany a vypadá to, jako byste byli na Seychelách. Jezdí se na ně dívat turisté.

Klidný a opět nádherně jiný jak ty ostatní, to je na pláži Bophut hotel Peace Resort. Snídaně jsou v Thajsku plné sladkého ovoce – papaya, mango, ananas a jiné. Z resortu se dostanete po pláži k barům a restauracím.

Pláž letoviska Lamai; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Ostrov není veliký, na půjčeném skútru ho máte za chvíli projetý i se zastávkami u obrovské sochy Budhy a u vodopádů (jsou tu asi tři). Pokud je nebo bude úplněk, žijí místní mladí lidé tím, že se na nedalekém ostrově Ko Tao koná úplňková párty. Neměli jsme tu čest, ale bude to asi hukot.

Velký Budha, Ko Samui; Zdroj: kohsamui-tourism.com

Co se týče Bangkoku, žádné památky jsme nestihli. Ubytování nám bylo nabídnuto v hotelu Amari Atrium, pokoj skoro v nejvyšším patře. Hotel má asi v půlce „paneláku“ bazén a vrchní část hotelu má lepší pokoje, vlastní recepci a místnost na snídani. Chtěli jsem se jít v tom zlomku času podívat alespoň po obchodech. Jeli jsme kousek taxíkem a kousek místní rychlodráhou. A ocitli jsme se podívat do hotelu Bangkok Palace, který je napojen na místní tržnici. Levný hotel, kvalita normální, lehce podprůměrná. Ani bych neřekla tržnice, spíše hadrárna. Ale jeden kostýmek se dal vybrat.

Další zastávka na nákupy byla venku, kde měli stánky i místní návrháři, ale velikostně šili asi jen na místní. Velikost M byla tak naše XXS. Cena byla smluvní a má nabídka byla kolem 200,–Kč za jednu věc – boty, šaty, pásek, kabelka…atd.

Hotel Amari Bangkok; Zdroj: amari.com

Další zastávkou byla Pattaya, navštívena jen ze zvědavosti, aby se dala porovnávat s ostrovy a jinými místy Thajska. Pattaya je pevnina, pohodlně dostupná z hlavního města Bangkok a zde jsou ty pověstné bary a noci lásky. Romantika jde zde stranou. Ale nezatracovala bych toto místo úplně, na prozkoumání během několika dnů je to dobré výchozí místo. Levné ubytování se zde najde kdekoliv. Pokud drahý hotel a naplnění ideálu dovolené s partnerem, tak vybrat jiné místo.

Pláž letoviska Lamai; Zdroj: veranstalterka­taloge.de

Mohlo by vás zajímat...

  • Severní pláže ostrova Phuket

    Ostrov Phuket patří mezi časté cíle turistů. Má i výborné přímé spojení z Evropy a je spojen s pevninou mostem. Na plážích jihu to doslova žije, ale zkuste pláže severní, kde budete na pláži relaxovat.
  • Patong beach buď milujete, nebo nenávidíte

    Ostrov Phuket je známý hlavně pláží Patong, která vás nenechá po celý den vydechnout. Přímo u nosu máte nepřeberné množství restaurací, barů a nočních podniků. Ale ostrov je to nádherný a má svá klidná místa. A výhodou je přímé spojení z Frankfurtu.
  • Kam v zimě za levnou exotikou?

    Cena letenky koupená s předstihem jde pod dvacet tisíc korun a ubytování do řádů stokorun za noc. O nutnosti se ohřát v exotické destinaci vás přesvědčí první sychravé dny podzimu.